Testovali stovky ľudí z marginalizovanej komunity v Bánovciach

Testovali stovky ľudí z marginalizovanej komunity v Bánovciach
Zdroj foto: Facebook.com/HaZZ
Obyvateľov z marginalizovanej komunity v Bánovciach nad Bebravou, z ktorých sa časť ocitla v karanténe, plošne testovali.

Hasiči v utorok počas troch hodín odobrali 352 vzoriek na PCR testy obyvateľom rôznych vekových kategórií ulice K nemocnici v Bánovciach nad Bebravou. Informovala o tom Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru. "Každý z piatich odberových tímov tvorili dvaja hasiči, z toho jeden zdravotnícky záchranár a jeden pracovník Regionálneho úradu verejného zdravotníctva," priblížila ďalej Farkasová. Pre účely odberov podľa nej zabezpečili hasiči i montáž a následnú demontáž odberových stanov.

Testovanie obyvateľov ulice K nemocnici nariadili hygienici po tom, čo sa tam vyskytli štyri pozitívne testované deti, ktoré sa mali nakaziť v jednej z miestnych základných škôl. K plošnému testovaniu pristúpili epidemiológovia pre problémy s dohľadaním kontaktov. Obyvatelia sú od 22. októbra v karanténe. Výsledky testov by mali byť známe ešte v utorok, prípadne v stredu 28. 10.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá