Prieskum vidí osem strán v parlamente, Pellegriniho Hlas rastie

Voľby by v polovici októbra vyhrala strana Hlas - sociálna demokracia, do parlamentu by sa dostalo osem subjektov. Vyplýva to z telefonického prieskumu verejnej mienky, ktorý pre agentúru SITA uskutočnila agentúra Polis Slovakia v dňoch 15. až 23. októbra na vzorke 1047 respondentov starších ako 18 rokov.

Prvé miesto obsadila strana Petra Pellegrinho Hlas - sociálna demokracia, ktorú by volilo 22,1 % respondentov. Na druhom mieste by sa umiestnilo vládne hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, ktorému by svoj hlas odovzdalo 17,1 percenta opýtaných. Prvú trojku uzatvára strana Sloboda a solidarita, ktorú by volilo 13,1 percenta respondentov.

Zdroj: Polis pre agentúru SITA

Do Národnej rady SR (NR SR) by sa dostalo celkovo osem politických subjektov. Na ďalších miestach sa umiestnili strana Smer - sociálna demokracia (8,2%), Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (8%), Sme rodina (7,2%), Progresívne Slovensko (5,4%) a Strana maďarskej komunity (5,3%). Naopak, brány parlamentu by neprekročilo Kresťanskodemokratické hnutie (4,1%), strana Za ľudí (3,9%), Dobrá voľba (2,5%), Slovenská národná strana (1,1%), Vlasť (1,1%) a Most-Híd (0,9%). Preferencie sú vyrátané zo 60 percentnej účasti. Nerozhodnutých bolo 32 percent opýtaných, voliť by určite nešlo 8 percent.

Súčasná koalícia by vládu nezostavila, keďže by získala 66 poslaneckých mandátov, potrebných ich je pritom 76.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá