Kollár mal vážnu autonehodu a je zranený, informoval premiér

TA3 TASR
24.10.2020 18:25

Jeden z našich najvyšších ústavných činiteľov mal vážnu nehodu. Auto s predsedom parlamentu Borisom Kollárom v Bratislave havarovalo. Zranil sa Kollár aj jeho ochrankár a vodič, informoval premiér Igor Matovič. Kollárov zdravotný stav je stabilizovaný.

"Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie," povedal Matovič s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy.

Počet účastníkov dopravnej nehody, ktorým pomáhali záchranári v Bratislave, stúpol na štyroch. Podľa hovorkyňe Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Aleny Krčovej jedného z účastníkov previezli do nemocnice s viacerými zraneniami, štvrtý účastník transport odmietol.

Predseda Národnej rady mal v sobotu podvečer dopravnú nehodu na križovatke Ulice Svornosti a Mramorovej ulice v bratislavských Podunajských Biskupiciach. Jeho stav je po autonehode stabilizovaný. "Momentálne je na vstupných vyšetreniach na urgentnom príjme v Nemocnici sv. Michala. Je pri vedomí," povedal hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov. Osobný ochranca šéfa parlamentu je podľa jeho slov zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvoval lekársku prehliadku.

Kolegovia im želajú skoré uzdravenie

Kollárovi želajú jeho parlamentní kolegovia skoré uzdravenie. Podpredsedovia snemovne Juraj Šeliga a Milan Laurenčík (SaS), a tiež predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš veria, že všetci účastníci nehody budú v poriadku. Pripomenuli tiež dôležitosť bezpečnosti na cestách.

"Veríme, že rozsah zranení bude čo najmenší a prajeme jemu aj ostaným zraneným čo najskoršie uzdravenie a veľa síl," uviedol Šipoš. Doplnil, že aj v týchto neľahkých časoch, keď Slovensko bojuje s ochorením COVID-19, je potrebné dávať si pozor na svoje zdravie i na cestách.

"Verím, že všetci účastníci tejto dopravnej nehody budú v poriadku a vyzdravejú sa. Podľa mojich informácií sú stabilizovaní. Pánovi predsedovi Kollárovi aj jeho ochranke prajem skoré uzdravenie," povedal Šeliga s tým, že aj táto situácia všetkým pripomína, že je potrebné dávať si na cestách pozor a byť opatrní.

"Prezidentka Zuzana Čaputová bola informovaná o dnešnej vážnej dopravnej nehode predsedu NR SR Borisa Kollára a zaujímala sa o jeho zdravotný stav. Jemu, ako aj jeho vodičovi a členovi jeho ochranky prezidentka želá skoré uzdravenie," uviedol hovorca hlavy štátu Strižinec.

"Držíme predsedovi NR SR palce a prajeme mu skoré uzdravenie. Veríme, že okrem neho bude v poriadku aj jeho ochrankár a vodič," reagoval Laurenčík.

Skoré uzdravenie Kollárovi želá aj expremiér Peter Pellegrini. "S veľkým znepokojením som prijal informáciu o autonehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. Žijeme hektické časy, uponáhľané a nervózne ktoré sa prenášajú do nášho profesionálneho výkonu. Želám svojmu parlamentnému kolegovi a jeho spolupracovníkom skoré uzdravenie," uviedol.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok