Prokurátor žiada pre obvineného Kováčika väzbu, podal návrh

Aktualizované:
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal návrh na vzatie do väzby na špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika. Návrh na väzobné stíhanie podal prokurátor aj na vysokého policajného funkcionára Norberta Pakšiho. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

"Prokurátor ÚŠP podal návrh na vzatie do väzby na dve obvinené osoby, D.K. a N.P., pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania  právomoci verejného činiteľa a iné. V prípade osoby D.K. prokurátor návrh na väzbu podáva pre konštatovanie naplnenia dôvodov tzv. kolúznej a preventívnej väzby. U obvineného N.P. sa návrh na väzbu podáva pre všetky dôvody väzby," vysvetlila hovorkyňa. U Norberta Pakšiho - funkcionára útvaru zvláštnych policajných činností, ktorý má na starosti aj odpočúvanie - je teda aj obava z úteku.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková rozhodla o dočasnom pozastavení výkonu funkcie špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika dňom 22. októbra. Kováčika vyšetrovateľ obvinil zo zločinu prijímania úplatku, ako aj zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a z pokračovacieho zločinu zneužitia právomoci verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti. Dušana Kováčika i Norberta Pakšiho zadržala Národná kriminálna agentúra pri štvrtkovom zásahu v Bratislave.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá