Zomrel slávny československý kanonier, hral aj za Slovan

Zomrel slávny československý kanonier, hral aj za Slovan
Zdroj foto: TA3/SFZ
Vo veku 82 rokov zomrel v nedeľu v Bratislave po dlhej chorobe bývalý československý futbalový reprezentant Jozef Obert. Informoval o tom oficiálny web Slovenského futbalového zväzu.

V slovenskom Klube ligových kanonierov má Obert členské číslo 12, v československom Klube ligových kanonierov mu patrí odznak číslo 66. Potrebný počet gólov na otvorenie dverí do elitnej streleckej spoločnosti dosiahol v roku 1969 ako hráč Wackeru Innsbruck, má v nej na konte 107 presných zásahov. V domácej najvyššej súťaži niekdajšieho spoločného štátu sa vo farbách bratislavského Slovana, Tatrana Prešov, RH Brno a ČH Bratislava strelecky presadil 92-krát. Ďalších 15 gólov pridal ako hráč Wackeru Innsbruck.

Bol jediným Slovákom, ktorý reprezentoval Československo vo všetkých existujúcich reprezentačných kategóriách, od sedemnástky cez juniorov "levíčat", dvadsaťjednotku, olympijský výber, béčko, áčko aj internacionálov. Rovnako unikátnych je jeho päť gólov vo finále pohára proti pražskej Slavii, ktorý Slovan vyhral rekordne 9:0. Je dvojnásobným šampiónom Rakúska, k tomu pridal jeden Rakúsky pohár a tri Československé.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá