Firma, ktorá má dodať štátu antigénové testy, vysvetlila svoj dlh

Spoločnosť Eurolab Lambda, ktorá dodá štátu skríningové testy na diagnostiku ochorenia COVID-19, nemala v čase uzatvorenia zmluvy so Správou štátnych hmotných rezerv SR žiadne nedoplatky voči Sociálnej poisťovni. Uviedol to podpredseda predstavenstva spoločnosti Viliam Krajčovič.

Na nedoplatky upozornila po zverejnení zmluvy na dodanie testov strana Spolu, podľa ktorej zákon o verejnom obstarávaní neumožňuje štátu nakupovať od dlžníkov voči sociálnej alebo zdravotnej poisťovni. Krajčovič tak potvrdil slová predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Jána Rudolfa, ktorý v nedeľu v našej relácii TA3 uviedol, že firma splnila všetky zákonné požiadavky a pôvodný nedoplatok vyrovnala ešte pred podpisom zmluvy. Podľa verejne dostupných zdrojov mala predtým dlh voči štátu na sociálnom poistení vo výške 17-tisíc eur.

Spoločnosť Eurolab Lambda dodá Správe štátnych hmotných rezerv 10 miliónov testov na COVID-19 za 43,4 milióna eur. Štát ich chce využiť pri plánovanom celoplošnom testovaní obyvateľov na prelome októbra a novembra a pri následnom testovaní začiatkom novembra, o ktorom rozhodla vláda.

Eurolab Lambda pôsobí na trhu zdravotníckej techniky a diagnostiky 17 rokov. Od marca 2018 je exkluzívnym distribútorom produktov kórejskej spoločnosti SD Biosensor, ktorá po prepuknutí pandémie vyvinula a na trh uviedla sadu testov na ochorenie COVID-19.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá