Vodné delá a ťažkoodenci. V Prahe protestovali proti opatreniam

Stovky ľudí, ktorí v nedeľu demonštrovali v Prahe proti vládnym opatreniam, sa mali rozísť. Keďže účastníci protestu nedodržali súčasné protivírusové opatrenia, organizátori toto zhromaždenie ukončili. Situácia sa následne vyostrila a v centre českej metropoly tak zasahovali tisíce policajtov. Na mieste použili na rozohnanie davu aj vodné delá. Hlásia aj zranených.

Na pražskom Staromestskom námestí zadržala polícia 16 ľudí ešte pred začiatkom demonštrácie. Našla u nich pyrotechniku, obušky aj zbrane vrátane pištole.

Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz. Polícia opakovane vyzvala protestujúcich, aby opustili Staromestské námestie, kde sa konala demonštrácia. Na mieste tiež zasahovali ťažkoodenci. V uliciach bolo veľa dymu a vzduchom lietali rôzne predmety vrátane dlažobných kociek či fliaš, píše iDNES.cz.

Český premiér Andrej Babiš v reakcii na demonštráciu športových fanúšikov na Staromestskom námestí v Prahe uviedol, že je v šoku z toho, ako bezohľadní a sebeckí sú niektorí občania, ktorí nedodržujú opatrenia vlády proti šíreniu koronavírusu a ohrozujú seba aj ostatných.

Demonštrácia sa konala v čase, keď v Česku platí zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí. Väčšina účastníkov protestu si nezakrývala nos a ústa a nedodržiavala bezpečné rozstupy. Dav ľudí skandoval aj heslá namierené proti členom vlády.

Podľa ministra vnútra Jana Hamáčka hrozí organizátorovi protestu vysoká pokuta. Hamáček účastníkov vyzval k pokojnému priebehu a dodržiavanie pravidiel. V piatok uviedol, že podľa informácií polície môže byť úmysel pokojne demonštrovať zneužitý zo strany futbalových chuligánov.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá