Grécko poprelo, že bude potrebovať tretiu pôžičku

Grécko poprelo, že bude potrebovať tretiu pôžičku
Zdroj foto: SITA
Grécky minister financií Yannis Stournaras poprel vo štvrtok správu, ktorá s odvolaním sa na zástupcu Grécka v Medzinárodnom menovom fonde (MMF) uvádzala, že Atény budú potrebovať tretí úverový program. "Pozíciu krajiny formuluje premiér a minister financií,“ povedal Stournaras pre agentúru Reuters.

Podľa správy Wall Street Journal zástupca grécka v MMF Thanos Catsambas povedal, že Atény budú potrebovať od európskych partnerov tretí balík pomoc. Ďalej uviedol, že krajine nemôže preklenúť medzeru vo financovaní a splnila podmienky v rámci druhého úverového programu iba na 22 %.

Catsambas na správu Wall Street Journal reagoval, že článok obsahuje "najmenej tri výrazné nepresnosti“. Tvrdí, že nikdy sa nediskutovalo o treťom úverovom programe pre Atény, titulok správy je podľa neho zlý. Catsambas tiež poprel, že povedal, že eurozóna a Európska centrálna banka (ECB) by mali pokryť medzeru vo finančných potrebách Grécka.

Takzvaná trojka veriteľských inštitúcií (EK, Európska centrálna banka a Medzinárodný menový fond) sa v piatok po mesiaci vrátili do Atén, aby zhodnotili pokrok pri plnení podmienok úverového programu pred tým, ako odobria uvoľnenie ďalšej tranže v sume 32 mld. eur z druhého úverového programu v sume 130 mld. eur. Hovorca MMF Gerry Rice povedal, že rokovania sa sústredia na pokrok pri súčasnom programe.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá