Dcére známeho prokurátora vymerali trest v kokaínovej kauze

Dcére známeho prokurátora vymerali trest v kokaínovej kauze
Zdroj foto: TASR
Dcéra známeho prokurátora a bývalá vyššia súdna úradníčka Veronika Šumichrastová by mala ísť do väzenia. Súd ju v kokaínovej kauze odsúdil na sedem rokov "natvrdo". Polícia v rámci akcie Veža na jar rozbila gang, ktorý sa mal v hlavnom meste niekoľko rokov zaoberať predajom kokaínu.

Verdikt nie je právoplatný

Na sedemročný nepodmienečný trest odňatia slobody odsúdil Okresný súd Bratislava V vyššiu súdnu úradníčku OS Bratislava I Veroniku Šumichrastovú v drogovej kauze. Trest, ktorý ešte nie je právoplatný, by si mala odpykať v ústave s minimálnym stupňom stráženia.

Spoluobžalovaného Jozefa H. za drogovú trestnú činnosť odsúdil súd na osemročný trest a zaradil ho do ústavu so stredným stupňom stráženia. Tretiu spoluobžalovanú Andreu F. odsúdil súd na osem rokov so zaradením do ústavu s minimálnym stupňom stráženia.

Verdikt OS Bratislava V nie je právoplatný. Procesné strany si nechali lehotu na možné odvolanie. V prípade odvolaní bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Štvrtkové pojednávanie prebiehalo okrem vyhlásenia rozsudku s vylúčením verejnosti, teda aj novinárov. Súd vypočul dvoch svedkov - rodinných príslušníkov jednej z obžalovaných a čítal listinné dôkazy.

Predaj kokaínu

Proces sa začal 6. októbra. V rámci výsluchu obžalovaných Veronika Šumichrastová aj Jozef H. vtedy priznali svoju vinu. Obžaloba bola v tejto veci podaná 24. augusta. Šumichrastová je od konca marca po rozhodnutí KS v Bratislave väzobne stíhaná a postavená mimo služby. KS vtedy zamietol jej sťažnosť voči rozhodnutiu OS Bratislava V, ktorý ju 9. marca vzal do väzby. Odvolací súd ju zamietol ako nedôvodnú. Rovnako postupoval KS v Bratislave aj v prípade Andrey F., Jozef H. sa vzdal sťažnosti. V prípade Jozefa H. išlo o zamestnanca Ministerstva spravodlivosti SR, ktorý mal na starosti údržbárske a sťahovacie práce.

Na trojicu zo štyroch zadržaných podal prokurátor Okresnej prokuratúry Bratislava V návrh na vzatie do väzby 6. marca za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi.

Pár dní predtým po protidrogovom zásahu Národnej kriminálnej agentúry s názvom Veža vyšetrovateľ obvinil štyri osoby. Ladislav L., Veronika Šumichrastová, Jozef H. a Andrea F. sa mali zaoberať predajom kokaínu od roku 2017 až dovtedy, a to hlavne v Bratislave. NAKA zasahovala v Bratislave, Nitre a na Záhorí. Pri prehliadkach polícia zaistila väčšie množstvo kokaínu v hodnote tisícok eur a marihuanu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá