Trump má negatívne testy. Teraz som imúnny, povedal na mítingu

Osobný lekár amerického prezidenta Sean Conley uviedol, že Donald Trump mal niekoľko po sebe idúcich dní negatívne výsledky testov na koronavírus nového typu. Šéf Bieleho domu sa vrátil do kampane a vystúpil na predvolebnom zhromaždení v meste Sanford v americkom štáte Florida.

Hádzal do davu rúška, sám ho nemal

Len týždeň po jeho odchode z nemocnice, kde ho hospitalizovali pre koronavírus SARS-CoV-2, Trump vykročil na pódium a hádzal do davu rúška. Sám pritom na tvári žiadne nemal, podotkla agentúra AFP. "Cítim sa taký silný," prihovoril sa prezident k tisíckam svojich priaznivcov a zažartoval, že "pobozká chlapov a krásne ženy" v publiku.

Krátko po tom, čo vystúpil na pódium, zopakoval, že je teraz "imúnny" voči ochoreniu COVID-19. Podľa vedcov v súčasnosti neexistujú dôkazy, že by ľudia, ktorí sa uzdravili z tohto ochorenia, boli chránení pred druhou nákazou, pripomína spravodajská stanica CNN. Trump na mítingu opäť presadzoval opätovné otvorenie škôl a ekonomiky a vyhlásil, že krajina je "na ceste k 100 miliónom dávok vakcíny do konca tohto roka".

Florida môže byť pre voľby kľúčová

Štát Florida môže byť kľúčovým pre konečný výsledok prezidentských volieb naplánovaných na 3. novembra. Ako pripomenula agentúra Reuters, kandidát demokratov Joe Biden si v prieskumoch verejnej mienky naďalej udržuje pred Trumpom náskok v mnohých štátoch. Biden sa v pondelok zase prihovoril malej skupine pracovníkov automobilového odvetvia na parkovisku v meste Toledo v štáte Ohio. "215.000 mŕtvych v dôsledku Covidu," povedal 77-ročný bývalý viceprezident, ktorý okrem iného kritizoval aj Trumpovo "neuvážené správanie" od stanovenia diagnózy.

Osobný lekár amerického prezidenta Sean Conley v pondelok uviedol, že Trump mal niekoľko po sebe idúcich dní negatívne výsledky testov na koronavírus nového typu. Conley dodal, že aj na základe výsledkov, ktoré priniesli testy Abbot BinaxNOW, lekársky tím dospel k záveru, "že prezident už nie je nákazlivý". Ďalšie podrobnosti neuviedol.

Trump 1. októbra oznámil, že s manželkou Melaniou mali pozitívny výsledok testu na koronavírus. Ďalšie tri dni strávil prezident vo vojenskej nemocnici pri Washingtone. V utorok má Trump absolvovať zhromaždenie v Pennsylvánii, v stredu v štáte Iowa a vo štvrtok v štáte Severná Karolína.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá