Prichádza pomoc. Zverejnili registračný formulár pre ľudí v kultúre

Ministerstvo kultúry zverejnilo na svojej stránke registračný formulár. Vďaka nemu chce dohľadať všetkých ľudí pracujúcich v kultúrno-kreatívnom odvetví, aby im vedelo adresne poslať pomoc.

Ministerstvo kultúry zverejnilo formulár nevyhnutný na zmapovanie ekonomických dosahov pandémie ochorenia COVID-19 na pracovníkov v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Záujemcovia ho nájdu na webovom sídle ministerstva pod odkazom Formulár.

"Na základe formulára získa rezort reálne dáta o finančných stratách v jednotlivých oblastiach nezávislej kultúry a aj o počte ľudí pracujúcich v kultúre a kreatívnom priemysle. Tieto informácie budú dôležité na určenie objemu mimoriadnych dotácií z dotačného systému ministerstva kultúry," uviedlo ministerstvo, pričom dodalo, že dáta pomôžu zároveň zistiť štruktúru pracovníkov v kultúrnom a kreatívnom priemysle. Ministerstvo vyzýva všetkých, ktorých sa to týka, aby formulár vyplnili do 19. októbra.


Informuje tiež, že prípadné otázky k formuláru je potrebné adresovať na adresu formular@culture.gov.sk alebo na telefonickú informačnú linku +421 2 20482 350, ktorá bude k dispozícii počas pracovných dní od 12. októbra od 19. októbra od 9.00 do 16.00 h.


Prideliť finančné dotácie na sanáciu strát v dôsledku mimoriadnej situácie, akou je pandémia ochorenia COVID-19, umožní rezortu kultúry nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti MK SR. Návrh zákona odobrila vláda a po schválení v Národnej rade SR by mal nadobudnúť účinnosť od 1. novembra tohto roka.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá