Česko hlási rekordné zamorenie, nakazilo sa vyše 5000 ľudí

Česko opäť pritvrdzuje v boji proti koronavírusu. Od pondelka zavádza prísne opatrenia. Viaceré z nich platili už na jar. Podľa ministra zdravotníctva Romana Prymulu vysoké prírastky nakazených ukazujú, že existujúce obmedzenia počas núdzového stavu nestačia. V stredu v krajine pozitívne otestovali rekordných 5335 ľudí.

Vysoký počet prípadov súvisí aj so zvýšeným počtom testov, dosiaľ ich v krajine vykonali takmer 1,5 milióna.

Od začiatku septembra epidémia v Česku silnie a padlo aj niekoľko rekordov. Pred stredajším rekordom najviac prípadov pribudlo v utorok, a to 4 457. V sobotu zaznamenali najvyšší denný nárast počas víkendu - 2 556 a rekordných 1 841 pozitívnych pribudlo aj v nedeľu. Vysoký počet prípadov súvisí aj so zvýšeným počtom testov, dosiaľ ich v krajine vykonali takmer 1,5 milióna.

V súčasnosti je podľa údajov ministerstva zdravotníctva v Česku 43 764 aktívnych prípadov. V nemocnici je 1 563 pacientov, z toho 354 je na umelej pľúcnej ventilácii alebo mimotelovej podpore životných funkcií, čo je najviac za celú pandémiu.

Najvážnejšia situácia je stále v okrese Uherské Hradište, kde na 100-tisíc obyvateľov pripadá 412,72 nakazených. Ďalej s výrazným odstupom nasledujú okresy Náchod (365,5) a Liberec (315,44). Celkovo v Česku potvrdili nákazu koronavírusom u viac ako 95-tisíc ľudí. Viac ako 50-tisíc sa už uzdravilo a 829 pacientov zomrelo.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá