Developer vracia úder: Bratislavský starosta Kusý nehovoril pravdu

7.10.2020 13:07

Developer projektu na Jaskovom rade v Bratislave tvrdí, že starosta mestskej časti Nové Mesto Rudolf Kusý neposkytol verejnosti pravdivé informácie v súvislosti so svojím minulotýždňovým zadržaním políciou.

Developer vracia úder: Bratislavský starosta Kusý nehovoril pravdu
Foto: SITA/Alexandra Čunderlíková

"Mediálne výstupy týkajúce sa projektu na Jaskovom rade boli interpretované nepravdivo a v rozpore s existujúcim právnym stavom veci, ktorý je zadokumentovaný v oficiálnom spise k územnému a stavebnému konaniu vedenom mestskou časťou Bratislava - Nové Mesto," uvádza konateľ spoločnosti Jaskáč Peter Šechny. Rudolfa Kusého minulý týždeň zadržala polícia a obvinila z trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Obvinenie Kusého sa má týkať troch developerských projektov, ktoré podľa neho nie sú v súlade s územným plánom. Má ísť o polyfunkčný komplex medzi Račianskou a Kukučinovou ulicou a projekty na Jaskovom rade a Vlárskej ulici.

"Hlavným argumentom obvineného starostu a súčasťou jeho mediálnych výstupov je skutočnosť, že projekty, pre ktoré mal byť podľa medializovaných informácií zadržaný, nie sú v súlade s územným plánom a preto odmietol vydať povolenia," uvádza Peter Šechny a dodáva, že k projektu na Jaskovom rade boli vydané štyri z piatich stavebných povolení. "Dve boli vydané mestskou časťou Nové Mesto podpísané Rudolfom Kusým, jedno bolo zamietnuté, avšak z iného dôvodu, ako je nesúlad s územným plánom," dodáva zástupca developera.

Polícia obvinila Kusého z dvoch prečinov a dvoch zločinov zneužívania právomoci verejného činiteľa. V prípade preukázania viny pred súdom mu hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok