Prešli sme do stavu núdze, v ktorom hrozia prísnejšie tresty

Prešli sme do stavu núdze, v ktorom hrozia prísnejšie tresty
Zdroj foto: TASR/Lukáš Grinaj
Za trestné činy spáchané v čase núdzového stavu možno uložiť prísnejšie tresty. Polícia na to upozornila na sociálnej sieti.

„Pri najčastejšie sa vyskytujúcich trestných činoch, ako je napríklad ublíženie na zdraví, krádež, sprenevera či podvod, je počas trvania núdzového stavu trestná sadzba stanovená na desať až 15 rokov, pri trestnom čine útoku na verejného činiteľa 12 až 20 rokov, pri trestnom čine všeobecného ohrozenia na 20 až 25 rokov,“ vymenúva polícia.

Sprísnenie trestov sa týka aj najzávažnejších trestných činov proti ľudskému životu. „Pri zabití je trestná sadzba stanovená na 12 až 15 rokov, pri trestnom čine vraždy zákon ustanovuje trestnú sadzbu od 25 rokov až doživotie,“ upozornila.

Na Slovensku od štvrtka opäť platí núdzový stav, zatiaľ na 45 dní. Vláda v stredu schválila návrh premiéra Igora Matoviča na jeho vyhlásenie v súvislosti s druhou vlnou pandémie nového koronavírusu. Núdzový stav bude podľa prijatého uznesenia platiť „dňom 1. októbra 2020 na postihnutom území Slovenskej republiky“. Vláda ho vyhlasuje v zmysle ústavného zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá