Zoo zistila, že má problematických papagájov. Radi nadávajú

Zoo zistila, že má problematických papagájov. Radi nadávajú
Zdroj foto: SITA/AP
V britskej zoo museli od seba izolovať päť papagájov, ktoré sa navzájom podporovali v nadávaní. Billy, Eric, Tyson, Jade a Elsie sa v auguste pridali k zhruba 200 papagájom sivým (žakov) v zoologickej záhrade Lincolnshire Wildlife Park. Krátko po ich príchode však vysvitlo, že obľubujú používanie vulgárnych výrazov, v ktorom sa vzájomne povzbudzujú.

"Na papagáje, ktoré nadávajú, sme už celkom zvyknutí, nikdy sme ich však nemali naraz pokope piatich," povedal Steve Nichols, výkonný riaditeľ zoo. Uviedol, že väčšina papagájov tradične vonku príliš nerozpráva, čo však neplatí pre túto päticu.

Väčšine z návštevníkov zoo podľa Nicholsových slov pripadali nadávajúce papagáje smiešne a nikto sa na nich nesťažoval. "Keď vás papagáj pošle niekam... tak to väčšinu ľudí veľmi pobaví," povedal a dodal, že takéto incidenty vykúzlili ľuďom v tomto ťažkom roku úsmev na tvári.

Papagáje sa však zoo podľa jeho slov rozhodla navzájom izolovať, aby pred ich nadávaním uchránila detských návštevníkov. Keďže sa tieto vtáky v nadávaní vzájomne povzbudzovali a následne naraz prekrikovali, umiestnili ich do rozdielnych častí parku.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá