V ČR zrejme okrešú voľnočasové aktivity, navýšiť by mali i testy

Česko pravdepodobne obmedzí voľnočasové aktivity na desať, až dvadsať ľudí. Uviedol to nový minister zdravotníctva Roman Prymula, ktorý chce zvýšiť kapacitu testovania. Nové nariadenia by mal oficiálne oznámiť budúci týždeň. V Česku pribudlo za deň 1985 nakazených.

V Českej republike pribudlo v nedeľu do 18.00 h 720 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Vyplýva to z údajov českého ministerstva zdravotníctva.

V Českej republike pribudlo v nedeľu do 18.00 h 720 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. Vyplýva to z údajov českého ministerstva zdravotníctva. V Českej republike zaznamenali celkovo 64 012 prípadov nákazy novým druhom koronavírusu, uzdravilo sa 31 220 ľudí. V dôsledku nákazy doteraz zomrelo 601 ľudí.

Nový český minister zdravotníctva Roman Prymula v nedeľu uviedol, že uvažuje o obmedzení zhromažďovania na maximálne 10 až 20 ľudí. Minister zdravotníctva v nedeľu ďalej vyhlásil, že zatiaľ čo nemieni v krajine zatvárať základne školy, u stredných škôl sa bude viesť diskusia o zavedení dištančnej výučby s výnimkou prvých ročníkov. Chce rokovať s ministrom školstva Robertom Plagom o dočasnom zrušení výučby hudobnej výchovy a telocviku, pri ktorých žiaci nemusia nosiť rúška.

Český prezident Miloš Zeman v nedeľňajšom vysielaní rozhlasovej stanice Frekvence 1 potvrdil, že Prymulovi udelí štátne vyznamenanie za zvládnutie prvej vlny koronavírusovej pandémie.

TOP videá

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá