K útoku v Paríži sa priznal mladík. Ukázali, čím napadol dvojicu

V súvislosti s útokom pri bývalej redakcii satirického časopisu Charlie Hebdo parížska polícia zadržala sedem ľudí. Jedným z nich je 18-ročný muž pakistanského pôvodu, ktorý sekáčikom na mäso zranil dvoch ľudí. Polícia útok vyšetruje ako terorizmus.

K piatkovému útoku sekáčom na mäso neďaleko bývalého sídla redakcie satirického týždenníka Charlie Hebdo v Paríži sa hlavný podozrivý k tomuto činu priznal. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na zdroje blízke vyšetrovaniu. Hlavný podozrivý, ktorý tvrdí, že sa narodil v Pakistane, a že má 18 rokov, "preberá zodpovednosť za svoj čin, ktorý vykonal v súvislosti s opätovným zverejnením karikatúr" proroka Mohameda, uviedol jeden zo zmienených zdrojov.

Mladý muž dobodal v piatok pred bývalou redakciou týždenníka Charlie Hebdo dvoch ľudí, muža a ženu, ktorí si vyšli von na ulicu pofajčiť. Obaja pracujú pre spoločnosť Premieres Lignes produkujúcu dokumentárne filmy. Ich životy nie sú v ohrození. Okrem pravdepodobného útočníka polícia v súvislosti s prípadom zadržala sedem ľudí. Piatich podozrivých zadržali v piatok večer pri prehliadke domu hlavného podozrivého v meste Pantin v severovýchodnej časti metropolitnej oblasti Paríža. Zadržali ich iba niekoľko hodín po zatknutí hlavného podozrivého. Okrem toho v súvislosti s prípadom zaistili aj ďalšie dve osoby. V sobotu ráno sa vo väzbe nachádzalo sedem ľudí vrátane hlavného podozrivého, keďže jednu osobu medzičasom prepustili na slobodu.

K piatkovému útoku došlo v čase, keď v Paríži prebieha súdny proces so 14 osobami obvinenými zo spoluúčasti na útoku na redakciu Charlie Hebdo v januári 2015, pri ktorom zahynulo 12 ľudí, a na následnom útoku na židovský obchod s potravinami. Týždenník sa následne presťahoval na iné miesto, jeho nová adresa je však utajená.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá