Pribudlo množstvo nakazených, spolu ich je v ČR vyše 26 000

V Česku pribudlo takmer 2400 nových prípadov koronavírusu. Ide o druhý najvyšší počet od vypuknutia nákazy v krajine. Informovalo o tom české ministerstvo zdravotníctva. Aktuálne je u našich susedov infikovaných viac ako 26-tisíc ľudí. Väčšina má však mierny priebeh ochorenia.

Česko zaznamenalo v utorok 2394 nových prípadov nákazy koronavírusom, vyplýva z údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva zverejnených v noci na stredu. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz. Ide tak o druhý najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie po 3128 prípadoch z 8. septembra. Celkovo Česko potvrdilo 53.158 prípadov nákazy a 531 súvisiacich úmrtí.

Aktuálny počet nakazených dosiahol 26.476, z nich 581 je hospitalizovaných. Vyliečilo sa dosiaľ 26.151 ľudí.
V dôsledku nepriaznivej epidemiologickej situácie zaradilo Holandsko v utorok večer ČR medzi rizikové krajiny. Ľudia tak musia po príchode z Česka podstúpiť karanténu, a to aj v prípade, že majú negatívny test na ochorenie COVID-19. Povinná karanténa sa však netýka ľudí, ktorí cez Holandsko len letecky cestujú do inej krajiny a na letisku neopúšťajú medzinárodnú tranzitnú zónu, dodávajú Novinky.cz.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá