Martin Straňovský najlepším ľavým krídelníkom v Lige Asobal

Martin Straňovský najlepším ľavým krídelníkom v Lige Asobal
Zdroj foto: SITA
Slovenský hádzanár Martin Straňovský sa stal najlepším ľavým krídelníkom španielskej súťaže Liga Asobal v sezóne 2011/2012, ktorú odohral ešte v drese klubu Reale Ademar León. Onedlho 27-ročný reprezentant SR si ocenenie prevzal v piatok večer na slávnosti Asobal Gala v Madride.

Novozámocký odchovanec prežíva vydarený úvod novej sezóny. Vo svojom novom klube FC Barcelona-Intersport získal najskôr Katalánsky pohár a počas uplynulého víkendu aj Španielsky superpohár. V jeho predvečer ocenili okrem Straňovského aj ďalších štyroch hráčov FC Barcelona. Danijela Šariča z Bosny a Hercegoviny druhý rok za sebou vyhlásili za najlepšieho gólmana španielskej ligy, švédsky pivot Magnus Jernemyr bol najlepším obranárom uplynulej sezóny.

Najvyťaženejším hráčom s najvyšším počtom odohratých duelov sa stal Bielorus Sergej Rutenka, ktorý nastúpil dovedna v 36 stretnutiach - v 30 ligových, jednom superpohárovom, dvoch v ligovom pohári a troch v Kráľovskom pohári. László Nagy, ktorý už v lete opustil katalánsky veľkoklub a prestúpil do maďarského MKB Veszprém, si svojimi výkonmi vyslúžil honor najlepšej pravej spojky.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá