Taliban sa vyhráža únosom a zabitím britského princa Harryho

Taliban sa vyhráža únosom a zabitím britského princa Harryho
Zdroj foto: SITA
Afganské militantné hnutie Taliban dnes oznámilo, že urobí všetko, čo je v jeho silách, aby sa pokúsilo uniesť alebo zavraždiť britského princa Harryho. Ten pricestoval do Afganistanu minulý týždeň a pôsobí tam ako pilot bojových vrtuľníkov.

Vnuk kráľovnej Alžbety II. je v Afganistane na štvormesačnej misii. Umiestnili ho na základni Camp Bastion v nepokojnej juhoafganskej provincii Helmand, kde bude v prednej línii vojny, vedenej silami NATO proti povstalcom z Talibanu.

"Vynakladáme všetko úsilie, aby sme ho odstránili, buď zabitím alebo únosom," povedal z neznámeho miesta v telefonickom rozhovore pre tlačovú agentúru Reuters hovorca Talibanu Zabiulláh Mudžáhid.
"Oznámili sme našim veliteľom v Helmande, aby urobili všetko, čo je v ich silách, a odstránili ho," dodal Mudžáhid.

Odmietol uviesť podrobnosti "operácií Harry".

Britské ministerstvo obrany sa odmietlo vyjadriť k vyhláseniu Mudžáhida. Britské úrady poskytujú z bezpečnostných dôvodov len málo detailov o pobyte princa Harryho v Afganistane.

Dvadsaťsedemročný princ, ktoré je v poradí tretím následníkom britského trónu, sa podujal na novú úlohu pred dvoma týždňami po tom, čo ho odfotografovali nahého pri bujarej zábave v americkom Las Vegas.

V armáde je princ Harry známy ako kapitán Wales. Prvýkrát slúžil v Afganistane už v roku 2008 ako dispečer vojenských letov, ale misiu mu skrátili, keď jeho tajné pôsobenie v bojovej línii odhalili médiá.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá