Paul McCartney dostal Rad čestnej légie

Paul McCartney dostal Rad čestnej légie
Zdroj foto: SITA
Paul McCartney dostal dnes vo Francúzsku Rad čestnej légie za zásluhy v oblasti hudby. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na Elyzejský palác.

Sedemdesiatročného bývalého člena slávnej britskej skupiny Beatles, autora skladieb ako Yesterday alebo Hey Jude, dekoroval francúzsky prezident Francois Hollande na slávnostnej ceremónii v Paríži. Paul bude mať hodnosť dôstojníka Radu čestnej légie.

Slávnostná dekorácia sa konala v prítomnosti členov McCartneyho rodiny, novinári z nej však boli vylúčení. McCartney neskôr zverejnil na sociálnej sieti Twitter tri fotografie. "Hádajte, kde som," napísal k záberu, ktorý ho zachytáva v drevom obloženej miestnosti Elyzejského paláca. Na ďalšej snímke je v spoločnosti Hollanda pri odovzdávaní radu.

Rad čestnej légie dostali aj ďalší známi speváci. Barbra Streisand a Liza Minneli si toto vyznamenanie prebrali z rúk predchádzajúceho francúzskeho prezidenta Nicolasa Sarkozyho.


McCartney už dostal v roku 1996 rytiersky titul sir od britskej kráľovnej Alžbety II., ktorá v júli sledovala jeho vystúpenie na otváracom ceremoniáli letnej olympiády v Londýne.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá