NHL: Pre Boston sa sezóna skončila, Tampa postúpila do finále

1.9.2020 07:47

Hokejisti Tampy Bay so slovenským obrancom Erikom Černákom postúpili do finále Východnej konferencie NHL. V piatom súboji 2. kola play off zdolali Boston 3:2 po dvojnásobnom predĺžení a celú sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Bruins nepomohla ani asistencia kapitána Zdena Cháru, či výborný výkon brankára Jaroslava Haláka, ktorý kryl 32 z 35 striel.

V semifinále Západnej konferencie sa Colorado udržalo v hre o postup, keď v noci na utorok zvíťazilo v piatom dueli nad Dallasom s Andrejom Sekerom 6:3 a znížilo stav série na 2:3. O triumfe Lightning rozhodol v 95. minúte švédsky obranca Victor Hedman. Pre Boston, ktorý získal Prezidentskú trofej pre najlepší tím základnej časti, sa tak sezóna skončila. Súperom Tampy Bay v konferenčnom finále bude víťaz série New York Islanders - Philadelphia, "ostrovania" vedú 3:1 na zápasy.

2. kolo play off NHL

semifinále Východnej konferencie

piaty zápas:

Tampa Bay - Boston 3:2 po dvojnásobnom predĺžení

/HALÁK kryl 32 z 35 striel, CHÁRA (obaja Boston) 0+1/      /konečný výsledok série: 4:1, Tampa postúpila do konferenčného finále/