Slovenky v kvalifikácii ME v Poprade jasne zdolali Švédky

Slovenské volejbalistky vyhrali vo svojom prvom zápase A-skupiny úvodného kvalifikačného turnaja o postup na ME 2013 v Poprade nad Švédskom jednoznačne 3:0.

Zverenky trénera Miroslava Čadu sa v piatok stretnú s Izraelom, ktorý zdolal Španielsko po veľkom boji 3:2.
V každej zo siedmich kvalifikačných skupín sa odohrajú dva turnaje. V "slovenskej" A-skupine po prebiehajúcom turnaji v Poprade nasleduje druhý v izraelskom meste Raanana (13.-15. septembra). Priamo na záverečný turnaj ME postúpi víťaz skupiny, družstvo na druhom mieste bude mať ďalšiu šancu v treťom kole kvalifikácie, ktorá sa hrá systémom play off.

Kvalifikácia ME 2013 volejbalistiek
1. turnaj, A-skupina:
SLOVENSKO - Švédsko 3:0 (17, 15, 11)
Zápas trval 60 minút. Rozhodovali: Hranič (Chorv.), Sgro (San Maríno), 850 divákov.
Zostava SR: Viestová 2, Hrončeková 9, E. Salanciová 13, Soaresová 8, Radosová 13, Crkoňová 15, libero Valachová

Slovenky nastúpili s nahrávačkou Viestovou, na smeči chýbala pre chorobu Bramborová a tak dostala popri Radosovej šancu Salanciová. Domáce volejbalistky od začiatku potvrdzovali úlohu veľkého favorita a pri servise kapitánky Soaresovej sa dostali do vedenia 7:2. Slovenky vyhrali prvý set poľahky 25:17.
V druhom sete viedli "Tre Kronor" 5:3, ale domáce reprezentantky zásluhou esa Radosovej viedli 7:6 a následne sa presadila Crkoňová, ktorú ideálne uvoľnila nahrávačka Viestová. Slovenky tlačili súpera servisom a ten si nevedel dať rady. Skóre utešene narastalo na slovenskej strane a nakoniec druhý set ukončila blokom Hrončeková - 25:15.
Švédky mali mierne navrch aj v úvode tretieho setu a viedli 3:1. Dlho im to však nevydržalo, Slovenky sa postupne presadzovali čoraz viac a smerovali za jasným víťazstvom. Tretí set vyhrali 25:11 a celý duel zaslúžene 3:0.

Miroslav Čada, tréner SR: "Splnili sme povinnosť, ale mali sme byť lepší v obrane, kde sme urobili veľa chýb a boli sme nervózni. Chýbala nám väčšia istota v jednoduchých situáciách, ktoré sme mali vyriešiť lepšie. Zajtra nás čaká Izrael a bude to náročný zápas. Videl som ich hrať so Španielskom. Bramborová nehrala pre chorobu, ale verím, že bude pripravená do ďalších zápasov nastúpiť."

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá