Mello zažaloval vládu Belize za zrušenie trvalého pobytu

Mello zažaloval vládu Belize za zrušenie trvalého pobytu
Zdroj foto: sanpedrosun.com
Slovenský občan Karol M. podal žalobu na vládu Belize za to, že mu zrušila povolenie na trvalý pobyt. Informoval o tom spravodajský server 7Newsbelize.com.

Súdny proces vo veci sa má začať 17. septembra. Už v utorok sa však pred správny súdom v metropole Belmopan konalo prvé prípravné pojednávanie, na ktoré prišla len jeho manželka Zuzana. Prostredníctvom žaloby sa chce Karol Mello domôcť obnovenia povolenia na trvalý pobyt, ktoré mu v rámci snáh o jeho vydanie do SR odobralo belizské ministerstvo pre imigráciu.

Tento krok ministerstvo zdôvodnilo tým, že Slovák získal trvalý pobyt v krajine na základe falošných údajov.
Belize síce nemá so SR dohodu o vydávaní podozrivých osôb na trestné stíhanie, môže však Karola Mella vyhlásiť za personu non grata formou vykonávacieho dekrétu, proti ktorému nie je možné podniknúť ďalšie právne kroky.

Karol Mello je na Slovensku obvinený zo zorganizovania vraždy bývalého policajta v Moste pri Bratislave v roku 2004. Akcia však vrahom nevyšla a namiesto expolicajta prišli o život jeho družka a desaťročný syn.
Polícia Karola Mella a ďalšie štyri v slovenskom podsvetí známe osoby nedávno obvinila aj z účasti na vražde bossa sýkorovcov Petra Čongrádyho a podozrieva ho i z účasti na ďalšej vražde.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá