Anderlecht si vybojoval postup gólmi v závere, Šmona končí

28.8.2012 23:56

Bate Borisov, Anderlecht Brusel, Dinamo Záhreb, FC Málaga a Sporting Braga v utorok večer s miestenkou do skupinovej fázy Ligy majstrov v sezóne 2012/2013.

Najdramatickejší utorkový súboj sa odohral v Udine. Domáci tím Serie A po minulotýždňovej remíze 1:1 v Brage dosiahol rovnaký rezultát aj v domácom prostredí na štadióne Friuli. Keďže sa tento stav nezmenil ani v predĺžení, postup Sportingu stanovil až jedenástkový rozstrel. Hrdinom sa stal 26-ročný portugalský stredopoliar Bragy na hosťovaní z Atlética Madrid Rúben Micael, ktorý v 72. min vyrovnal na 1:1 a bol úspešný aj v poslednej sérii z "bieleho bodu."

Súhrn výsledkov utorkových odvetných stretnutí play-off futbalovej Ligy majstrov 2012/2013:

Hapoel Ironi Kirjat Šmona (Izr.) - Bate Borisov (Biel.) 1:1 (0:0), prvý zápas 0:2, do skupinovej fázy LM postúpil BATE Borisov, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Hapoel Ironi Kirjat Šmona
Góly: 67. Lencse - 90.+ Pavlov

Anderlecht Brusel (Bel.) - AEL Limassol (Cyp.) 2:0 (0:0), prvý zápas 1:2, do skupinovej fázy LM postúpil Anderlecht, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Limassol
Góly: 81. Mbokani, 89. Jakovenko

NK Maribor (Slovin.) - Dinamo Záhreb (Chor.) 0:1 (0:1), prvý zápas 1:2, do skupinovej fázy LM postúpil Záhreb, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Maribor
Gól: 12. Tonel, ČK: 85. Arghus (Maribor)

Panathinaikos Atény (Gréc.) - FC Málaga (Šp.) 0:0, prvý zápas 0:2, do skupinovej fázy LM postúpila Málaga, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Panathinaikos

Udinese Calcio (Tal.) - Sporting Braga (Portug.) 1:1 po predĺžení (1:1, 1:0), prvý zápas 1:1, na strely zo značky pok. kopu 4:5, do skupinovej fázy LM postúpila Braga, v skupinovej fáze EL UEFA bude hrať Udinese
Góly: 25. Armero - 72. Rúben Micael