Dúhovú vlajku mal aj prezident. Viedeň podporila sexuálne menšiny

TA3 TASR
13.6.2020 20:28

Pre pandémiu koronavírusu zrušili vo Viedni v poradí už 25. výročný pochod Gay Pride, ktorý sa mal konať túto sobotu. Mnohí obyvatelia rakúskej metropoly preto v sobotu vyjadrili podporu sexuálnym menšinám zo svojich okien a balkónov.

Dúhovú vlajku mal aj prezident. Viedeň podporila sexuálne menšiny
SITA/AP

Mnohé viedenské okná, balkóny či vchodové dvere boli vyzdobené dúhovými vlajkami a ďalšími farebnými dekoráciami. Fotografie tejto výzdoby sa šírili aj prostredníctvom sociálnych sietí. Dokonca aj 76-ročný rakúsky prezident Alexander Van der Bellen zverejnil na Instagrame videozáznam, na ktorom na svojom balkóne rozbaľuje a vešia dúhovú vlajku. "Postavme sa za rešpekt a prijatie rozmanitosti, a tiež proti diskriminácii a rasizmu," napísal v príspevku, ku ktorému pridal hashtag #FensterlParade2020, čo je oficiálny odkaz na túto alternatívnu formu Gay Pride.

Dúhové vlajky vyvesili na podporu komunity LGBTIQ aj niektoré budovy verejných inštitúcií a objavili sa tiež na viedenských električkách. Na budúci týždeň zase majú dúhovými farbami natrieť poradí už tretí viedenský prechod pre chodcov, informoval rakúsky denník Der Standard. Na vlaňajšom viedenskom pochode Gay Pride sa zúčastnilo približne polmilióna ľudí. Podporu sexuálnym menšinám vyjadrovali dvojkilometrovým sprievodom vedúcim cez bulvár Ringstrasse.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok