Fico ponúkol Pellegrinimu svoju funkciu, tvrdí Plus jeden deň

Fico ponúkol Pellegrinimu svoju funkciu, tvrdí Plus jeden deň
Zdroj foto: TASR
Robert Fico ponúkol Petrovi Pellegrinimu svoju funkciu predsedu Smeru-SD, tvrdí Plus jeden deň. Pre spory v strane sa už dlhšie špekulovalo o Pellegriniho možnom odchode a založení novej strany. Nevylúčil to ani samotný podpredseda Smeru.

Pellegrini na začiatku júna naznačil, že jeho odchod zo strany je reálny. Na tlačovej konferencii uviedol, že svoje rozhodnutie oznámi v najbližšom čase. "Bolo by asi spravodlivejšie povedať neškoďme si a poďme každý vlastnou cestou," podotkol s tým, že je to jeden z variantov. Vysvetlil, že v poslednom čase má čoraz väčší pocit, že jeho názory a názory predsedu Smeru-SD Roberta Fica sa od seba stále viac vzďaľujú. "Je asi fér, aby sa toto nepredlžovalo," uviedol.

V Smere-SD sa dlhšie diskutovalo o zmenách a budúcnosti strany. Pellegrini prejavil záujem kandidovať na post predsedu. Chce novú a modernejšiu sociálnu politiku. Na konci mája vyzval Fica, aby odišiel z vedenia strany. Fico zdôraznil, že strana potrebuje nových bojovníkov, ale nie teoretikov a "slniečkarov". Na Pellegriniho výzvu na odchod nereagoval.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá