Britský princ prezradil, čo robil počas pandemického lockdownu

Britský princ prezradil, čo robil počas pandemického lockdownu
Zdroj foto: SITA/AP
Britský princ William oznámil, že počas mimoriadnych opatrení - tzv. lockdownu - v priebehu koronavírusovej pandémie ako dobrovoľník ľuďom anonymne poskytoval pomoc prostredníctvom služby textovej komunikácie.

Vojvoda z Cambridgea pracoval pre komunikačnú službu s názvom Shout 85258, ktorá umožňuje ľuďom v núdzi komunikovať s kvalifikovanými dobrovoľníkmi prostredníctvom textových správ. Princ William to zverejnil pri príležitosti zviditeľnenia Týždňa dobrovoľníctva, ktorý v Británii potrvá do nedele. William, ktorý je druhým následníkom britského trónu, sa tak stal jedným z 2000 vyškolených dobrovoľníkov, ktorí ľuďom pomáhajú zvládnuť psychologický tlak a zlepšiť ich duševné zdravie.

Shout 85258 je jedným z projektov Kráľovskej nadácie princa Williama a jeho manželky vojvodkyne Kate. Nadácia zastrešuje charitatívne aktivity kráľovského páru. Napísaním správy vo forme "SHOUT" na číslo 85258 sa môžu ľudia v prípade potreby spojiť s dobrovoľníkmi, ktorí im poskytnú špeciálne poradenstvo. Podľa agentúry AP sa doposiaľ medzi dobrovoľníkmi a verejnosťou uskutočnilo viac ako 300.000 konverzácií, pričom až 65 percent z píšucich ľudí boli osoby mladšie ako 25 rokov.

Princ William a jeho manželka Kate ešte v apríli počas vrcholiacej koronakrízy vyzvali ľudí, aby sa počas pandémie nového koronavírusu starali aj o svoje duševné zdravie. Upozornili tiež na silný psychologický tlak, ktorý v tejto súvislosti pociťujú mnohí zdravotnícki pracovníci.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá