Začína sa jubilejný piaty ročník Uprising Reggae festivalu

Začína sa jubilejný piaty ročník Uprising Reggae festivalu
Zdroj foto: TA3
V piatok o 12:00 sa na bratislavských Zlatých pieskoch začne piaty ročník Uprising Reggae festivalu, ktorý potrvá až do nedeľného rána. Headlinermi podujatia sú legendárny Lee "Scratch" Perry, kapela Asian Dub Foundation a spevák Anthony B.

Piatkový program na hlavnom pódiu odštartujú o 15:30 Siti Hlapci, nasledovať budú domáce skupiny Medial Banana a Polemic. Pre druhú spomínanú to bude vôbec prvé vystúpenie na Uprisingu. Po nich prídu na rad zástupcovia Jamajky, konkrétne skupina Raging Fyah, speváčka Etana, legenda roots reggae Max Romeo a hlavná hviezda večera - 76-ročný Lee "Scratch" Perry.

Ten by mal pred publikum predstúpiť krátko po 23:00. Prvý festivalový deň na hlavnom pódiu uzavrú britskí Asian Dub Foundation. Na zvyšných troch stageoch sa dnes predstavia napríklad Nironic & KMBL, Indy & Wich spolu s La4, Deadly Hunta, Steppa Style, Zion Train, Top Cat & Tenor Fly, Mungo's Hifi Soundystem, Tribuman alebo Malatala.

V sobotu sa program na hlavnom stagei začne už o 13:00 koncertom Foolproof Riddims. Po nich sa predstavia česká formácia Švihadlo a srbská kapela Irie FM. Nasledovať budú česká hip-hopová skupina Prago Union s kapelou Livě Band, pričom počas tohto vystúpenia sa predstavia aj Vec a Moja Reč, ďalej americká hip-hopová skupina Delinquent Habits a jamajsko-americký spevák Tarrus Riley so saxofonistom Deanom Fraserom.

Po nich už príde na rad tretí headliner festivalu - jamajský spevák Anthony B. Posledným interpretom Uprisingu na hlavnom pódiu bude nemecká skupina Irie Révoltés. Na ostatných stageoch budú mať návštevníci počas druhého dňa možnosť vidieť vystúpenia interpretov ako napríklad Haf & Beyuz, Cali P, Ras Zacharri, Damalistik, DJ Vadim & Yarah Bravo, Soom T, Mungo's Hifi Soundystem, Solo Banton alebo Oliver Lowe.

Rovnako ako počas predchádzajúcich ročníkov nebudú ani tentoraz chýbať rôzne sprievodné podujatia, workshopy a iné aktivity ako napríklad umelecký streetart a graffiti, plážové futbalové zápasy, relaxačná miestnosť s jogou či lekcie základov capoeiry, bubnovania či žonglovania.

Permanentky na podujatie sa budú dať na mieste kúpiť za 40 eur, cena jednodňovej vstupenky je 25 eur a VIP lístok stojí 85 eur. Ľudia s preukazom ZŤP-S rovnako ako deti do 10 rokov v sprievode rodiča alebo zákonného zástupcu majú vstup bezplatne. Osoby s preukazom ZŤP zaplatia na mieste 23 eur.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá