Európsky hokej čakajú zmeny, jedným z cieľov paneurópska liga

Európsky hokej čakajú zmeny, jedným z cieľov paneurópska liga
Zdroj foto: SITA
Hlavní predstavitelia európskeho hokeja sa na stretnutí v Zürichu, vedenom prezidentom Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) Reném Faselom, dohodli na vytvorení pracovných skupín s cieľom riešenia troch prioritných oblastí.

Akčný plán vychádza zo záverov fóra, ktorý sa uskutočnil v júni v Barcelone. V pondelok o tom informovala IIHF na svojom oficiálnom webe. IIHF, členské zväzy, Hockey Europe (ligová asociácia), Kontinentálna hokejová liga (KHL) a European Trophy sa budú v najbližšom období venovať sformovaniu špičkovej paneurópskej klubovej súťaže, reforme diania počas reprezentačných prestávok a vytvoreniu novej štruktúry riadenia, reprezentujúcej ligy a kluby.

Najvyššiu prioritu budú mať paneurópska súťaž a reprezentačné prestávky, k vytvoreniu pracovnej skupiny pre oblasť novej riadiacej štruktúry sa pristúpi neskôr. "Urobili sme ďalší dôležitý krok po dosiahnutí progresu na júnovom stretnutí v Barcelone. Úlohou pracovných skupín bude predostrieť také návrhy, ktoré budú akceptovať všetky zúčastnené strany," uviedol Fasel.

Na stretnutí sa dohodol tiež vznik Koordinačnej komisie, ktorá bude dohliadať na pracovné skupiny a zároveň určí časový rámec ich aktivít. Komisii bude šéfovať viceprezident IIHF Kalervo Kummola. Pracovné skupiny majú na vypracovanie detailných návrhov čas do 30. júna 2013.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá