Režisér Scott spáchal samovraždu skokom z mosta

Režisér Scott spáchal samovraždu skokom z mosta
Zdroj foto: SITA
Britský filmový režisér Tony Scott, známy hollywoodskymi trhákmi ako Top Gun, Dni hromu, Policajt v Beverly Hills 2 či Únos metra 123, spáchal v nedeľu v Los Angeles samovraždu skokom z mosta The Vincent Thomas Bridge spájajúceho predmestie San Pedro s ostrovom Terminal.

Šesťdesiatosemročný Scott, mladší brat nemenej slávneho režiséra Ridleyho Scotta, preliezol plot na južnej strane mosta a "bez váhania" zoskočil. Incident sa podľa koronera a prístavnej polície stal okolo 12.30 h miestneho času (21.30 h SELČ), uviedla stránka dailybreeze.com.

Vo vnútri Scottovej čiernej Toyoty Prius, zaparkovanej na jednej z uličiek východne od mosta, sa našiel list na rozlúčku. Na hľadaní tela režiséra sa okrem hasičov podieľali rôzne policajné zložky - prístavná polícia, mestská polícia i diaľničná polícia, ako aj pobrežná stráž. Počas pátrania bola obmedzená lodná doprava i jeden jazdný pruh na moste. Scottovo telo sa v kalných prístavných vodách podarilo potápačom nájsť okolo 16.30 h miestneho času (dnes o 01.30 h SELČ), následne ho odovzdali koronerovi.

The Vincent Thomas Bridge postavili v roku 1963. Skokom z neho ukončilo pred Tonym Scottom svoj život množstvo ľudí. Jeho akčná snímka Top Gun s Tomom Cruisom v hlavnej úlohe sa stal jedným z najziskovejších filmov roku 1986. S Cruisom sa Scott znovu stretol o štyri roky neskôr na nakrúcaní filmu Dni hromu, kde sa zoznámil so svojou treťou manželkou, herečkou Donnou Wilsonovou, s ktorou mal dvojčatá-chlapcov.

Poznávacím znamením Tonyho Scotta bola jeho červená bejzbalová čiapka. Nakrúcal aj s hviezdami ako Eddie Murphy (Policajt v Beverly Hills 2), Willom Smithom a Genom Hackmanom (Nepriateľ štátu) alebo Denzelom Washingtonom a Johnom Travoltom (Únos metra 123). S  Washingtonom nakrútil aj filmy Muž v ohni, Déja Vu a Nezastaviteľný (Unstoppable).

Bratia Scottovci založili producentskú firmu Scott Free Productions. Boli spoluproducentmi dramatických seriálov Vražedné čísla (Numb3rs) a Dobrá manželka. Nedávno dokončili práce na minisérii Kóma s Ellen Burstynovou v hlavnej úlohe. Tony Scot plánoval nakrútiť akčné filmy Mission: Impossible 5 a pokračovanie megahitu Top Gun.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá