Zomrela prvá zdravotná sestra, ČR má už takmer 3.000 prípadov

TA3 TASR
30.3.2020 10:10

Medzi obeťami nového typu koronavírusu v Českej republike je aj zdravotná sestra, ktorá pracovala v pražskej Thomayerovej nemocnici, kde sa nákaza rozšírila. Žena zomrela doma.

Zomrela prvá zdravotná sestra, ČR má už takmer 3.000 prípadov
SITA/AP

Zomrelo 17 ľudí, vyliečilo sa 11

V Českej republike sa nákaza koronavírusom SARS-CoV-2 potvrdila u 2837 ľudí. Za nedeľu sa ich počet zvýšil o 160, čo je najmenší nárast za šesť dní. Ochoreniu COVID-19 spôsobenému týmto koronavírusom zatiaľ podľahlo 17 osôb, vyliečilo sa 11 ľudí. Medzi obeťami nového koronavírusu v ČR je aj zdravotná sestra, ktorá pracovala v pražskej Thomayerovej nemocnici, kde sa nákaza rozšírila.

Správu priniesli v nedeľu neskoro večer české portály Novinky.cz a iDNES.cz. "Môžeme potvrdiť, že doma zomrela zdravotná sestra z Thomayerovej nemocnice. S ohľadom na prianie rodiny, k tomu neposkytneme žiadne ďalšie informácie," uviedol hovorca nemocnice Petr Sulek. Žena je tak zrejme prvou obeťou nákazy medzi zdravotníkmi v Českej republike.

Nakazil sa aj český podnikateľ

Server Lidovky.cz v pondelok informoval, že minister vnútra Jan Hamáček zrejme nahradí v čele krízového štábu námestníka ministra zdravotníctva Romana Prymulu. "Profesor Prymula sa musí sústrediť na systém inteligentnej karantény a hlavne na zdravotníctvo a na epidemiologické záležitosti," zdôvodnil túto zmenu premiér Andrej Babiš.

Koronavírusom sa nakazil aj český podnikateľ Daniel Křetínský. Väčšinový vlastník Energetického a priemyselného holdingu v rozhovore pre denník E15 uviedol, že od potvrdenia nákazy je v izolácii a cíti sa dobre. Křetínský je podľa vlaňajšieho rebríčka časopisu Forbes piatym najbohatším Čechom s odhadovaným majetkom vo výške 66 miliárd korún (2,4 miliardy eur) a okrem iného je aj predsedom predstavenstva futbalovej Sparty.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok