Syn šéfa štátnych hmotných rezerv mal kupovať byty bez hypotéky

Dvadsaťročný syn predsedu Správy štátnych hmotných rezerv Kajetána Kičuru mal kúpiť dva byty v bratislavskom Starom Meste v čase, keď jeho otec nakupoval ochranné pomôcky v súvislosti s novým koronavírusom pre štát od novovzniknutých firiem. Vraj bez hypotéky - jeho otec však uviedol, že bude úver splácať.

Kajetán Kičura pre Aktuality uviedol, že jeho syn bude byty splácať a vybavuje si pôžičku.

Krištof Kajetán Kičura sa stal vlastníkom dvoch bytov 17. a 18. marca 2020. Kúpnu zmluvu podpísal najneskôr 12. marca. Na liste vlastníctva nie je zapísané žiadne záložné právo, čo signalizuje, že Kičura mladší kupoval byty bez hypotekárneho úveru, uvádza denník Sme s tým, že ceny bytov sa v lokalite pohybujú v státisícoch eur.

Premiér Igor Matovič na rokovaní vlády požiada ministra hospodárstva, aby podal návrh na Kičurovo odvolanie. Nemá dôveru vlády. Kičura podľa neho konal nehospodárne, ohrozujúc verejný záujem aj zdravie obyvateľov. Matovič to uviedol pred pondelňajším rokovaním Ústredného krízového štábu. Práve z tohto dôvodu je podľa neho sklad SŠHR z pohľadu osobných ochranných prostriedkov prázdny. "Podotýkam, že v tom istom čase, následne ako podpísal podľa mňa zlodejské zmluvy, si jeho synáčik v centre Bratislavy kúpil dva luxusné byty. Čiže pánovi sa pozrieme veľmi blízko na pršteky," dodal Matovič.

Najnovšie k téme: KORONAVÍRUS

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá