NHL: Séria Kings pokračuje, obrancu Blues museli oživovať

12.3.2020 07:21

Hokejisti Los Angeles natiahli víťaznú sériu v NHL na sedem zápasov, doma zdolali Ottawu 3:2. Hosťom nestačilo ani 36 zákrokov brankára Craiga Andersona. V dohrávanom zápase v Anaheime triumfovalo St. Louis 2:4. Duel sa začal za stavu 1:1 po tom, ako ho 11. februára prerušili v prvej tretine pre kolaps obrancu Blues Jaya Bouwmeestera. Ten skolaboval na striedačke v 8. minúte a museli ho oživovať.

Hráči Chicaga na svojom ľade zvíťazili nad San Jose 6:2 a za postupom do play off zaostávajú o šesť bodov. Domáci nováčik Dominik Kubalík dosiahol 30. gól v tejto sezóne. Do zostavy Edmontonu sa po chorobe vrátil kapitán Connor McDavid, Oilers však doma podľahli Winnipegu 2:4. Dvadsaťtriročný útočník vynechal duel s Vegas a návrat na ľad oslávil 34. zásahom v sezóne.

Chicago - San Jose 6:2

Edmonton - Winnipeg 2:4

Anaheim - St. Louis 2:4

Colorado - New York Rangers 3:2 pp

Los Angeles - Ottawa 3:2.