NHL: Pánikovi sa darilo, k porážke Pittsburghu prispel aj gólom

8.3.2020 08:30

Hokejisti Bostonu prehrali v NHL na svojom ľade s Tampou Bay 3:5. Domácim nestačil ani 48. gól Davida Pastrňáka v sezóne, ktorým sa opäť dostal na čelo tabuľky kanonierov. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral 15:32 minúty a v druhej tretine dostal 5 minút za bitku. V bránke dostal prednosť Tuukka Rask pred Jaroslavom Halákom.

V drese hostí sa predstavil Erik Černák, do štatistík si zapísal desaťminútový trest. V sobotu sa darilo Richardovi Pánikovi, ktorý zaznamenal gól a asistenciu a svoju bodovú sériu tak natiahol už na štyri stretnutia. Jeho Washington Capitals zvíťazil na ľade Pittsburghu Penguins 5:2.

Tím z hlavného mesta USA sa tak po dvoch prehrách v uplynulých dueloch opäť tešil z triumfu. Pánik zaznamenal v uplynulých štyroch stretnutiach šesť bodov za dva góly a štyri asistencie, v 58 zápasoch prebiehajúcej sezóny nazbieral dokopy 22 bodov (9+13).

Pittsburgh - Washington 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)

Richard Pánik (Washington) odohral 10:03 min, 1 gól, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 2 plusové body, 2. hviezda

Boston - Tampa Bay 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)

Zdeno Chára (Boston) odohral 15:32 min, 2 strely na bránku, 2 "hity", 3 zablokované strely, 5 trestných minút, 1 plusový bod - Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:37 min, 1 "hit", 2 zablokované strely, 10 trestných minút

Dallas - Nashville 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)