Požiar vo východnom Londýne sa podarilo dostať pod kontrolu

Požiar vo východnom Londýne sa podarilo dostať pod kontrolu
Zdroj foto: SITA
Rozsiahly požiar, ktorý v posledný deň olympiády vypukol na východnom londýnskom predmestí Dagenham, sa podarilo dostať pod kontrolu.

Oznámil to dnes na svojej internetovej stránke londýnsky hasičský zbor, podľa ktorého išlo o najväčší požiar v meste za posledné roky.


S plameňmi bojovalo v najkrízovejšom momente vyše 200 hasičov a 40 požiarnych vozidiel. Hasičské tímy budú likvidovať zvyšky požiaru aj počas noci.

Hasičov privolali o 14.15 h SELČ k požiaru, ktorý úplne zachvátil jednoposchodovú budovu recyklačného centra s rozmermi približne 50 krát 100 metrov. Pod kontrolu sa ho podarilo dostať zhruba po štyroch hodinách.


Stúpajúci čierny dym bol viditeľný na kilometre ďaleko, dokonca aj z 11 kilometrov vzdialeného olympijského parku. Požiar nijako neovplyvnil dianie na olympijských športoviskách a nemal by narušiť ani záverečný ceremoniál, ktorý sa začne o 22.00 h SELČ.


"Požiar takého rozsahu sme nevideli v Londýne niekoľko rokov - je to určite dramatický koniec olympiády pre hasičský zbor," povedal požiarny komisár Ron Dobson. Príčina požiaru nateraz nie je známa, ani nie sú k dispozícii správy o zranených.

Video nie je možné zobraziť pre zmenu poskytovateľa videoobsahu.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá