Ospravedlnil sa a končí. Hlina sa vzdal funkcie predsedu KDH

1.3.2020 16:57

Alojz Hlina sa vzdáva funkcie predsedu Kresťanskodemokratického hnutia. Urobí tak k 2. marcu, pričom členom hnutia ostáva. Dočasným vedením strany poveril Pavla Zajaca. Informoval o tom Stano Župa z komunikačného oddelenia KDH.

Ospravedlnil sa a končí. Hlina sa vzdal funkcie predsedu KDH
TASR/Vladimír Benko

Hlina sa kandidátom a straníkom poďakoval, zároveň sa však ospravedlnil, že nedoviedol KDH do parlamentu. Podľa neho rozhodnutie voličov treba rešpektovať. Ľudia si vybrali, koho si želajú v parlamente.

Voľby do Národnej rady SR 2020 vyhralo podľa výsledkov hnutie OĽANO so ziskom 25 percent pred druhým Smerom-SD, ktorý volilo 18,29 percenta voličov. Na treťom mieste sa umiestnilo hnutie Sme rodina, ktorému svoj hlas odovzdalo 8,24 ľudí. Do parlamentu sa dostali aj Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (7,97%), Sloboda a Solidarita (6,22%) a Za ľudí (5,77%).

Brány parlamentu tesne neprekročila koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu - občianska demokracia, ktorá vo voľbách získala 6,96 percenta. Na vstup do NR SR musela dosiahnuť hranicu na úrovni siedmich percent. V parlamente nebude ani Kresťanskodemokratické hnutie (4,65%), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3,90%), SNS (3,16%), Dobrá voľba (3,06%), Vlasť (2,93%) či Most-Híd (2,05%). Volebná účasť bola 65,8 percenta.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok