Za šírenie vírusu v Taliansku môže podľa premiéra jedna z nemocníc

25.2.2020 11:12

Taliansky premiér Giuseppe Conte obvinil vedenie nemocnice na severe krajiny z prepuknutia nákazy novým koronavírusom. "V tejto chvíli vieme, že spôsob, akým bolo jedno nemocničné zariadenie riadené, nebol úplne primeraný," uviedol Conte pre taliansku televíziu. "Určite to prispelo k šíreniu," konštatoval bez toho, aby túto inštitúciu menoval.

Za šírenie vírusu v Taliansku môže podľa premiéra jedna z nemocníc
Foto: SITA/AP

Hlavným centrom nákazy je mesto Codogno, približne 50 kilometrov juhovýchodne od Milána. V Codogne a niekoľkých ďalších mestách v severnom Taliansku platia karanténne opatrenia s cieľom zabrániť šíreniu nákazy. Od piatka stúpol počet nakazených zo šesť na 229, čo predstavuje najvyšší počet potvrdených prípadov nákazy v Európe. V pondelok sa nárast počtu nových prípadov stabilizoval, keď hlásili len desať ďalších prípadov nákazy.

V Taliansku doteraz po infikovaní sa týmto vírusom zomrelo sedem osôb, pričom vo všetkých prípadoch išlo buď o starších ľudí alebo osoby s predchádzajúcimi zdravotnými problémami. Prípad nákazy novým koronavírusom medzitým potvrdili v sicílskom Palerme, čo poukazuje na šírenie potenciálne smrtiaceho vírusu do južného Talianska.

Na koronavírus pozitívne testovali ženu z Bergama, mesta z infekciou postihnutého Lombardska. Žena bola súčasťou skupiny turistov na návšteve Palerma, uviedol sicílsky guvernér Nello Musumeci na Facebooku.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok