Objednali si antikampaň, obvinil Hlina OĽANO. Hnutie to popiera

TA3 SITA
24.2.2020 10:22

Hnutie OĽANO si v dedinských rozhlasoch hornooravského okresu Námestovo objednalo antikampaň na KDH. Na sociálnej sieti to napísal predseda KDH Alojz Hlina. Matovičovci v reakcii antikampaň popreli a oznam v rozhlasoch označili za individuálnu kampaň KÚ.

Objednali si antikampaň, obvinil Hlina OĽANO. Hnutie to popiera
TASR/Dano Veselský

Hlina je s Námestovom úzko spätý

OĽANO robí podľa Hlinu túto antikampaň v okrese, v ktorom má KDH dlhodobo najlepšie volebné výsledky v rámci celého Slovenska. „Po obsahovej stránke máte pocit, že to je reklama kotlebovcov, zo zvukovej stopy sa Vám však prihovára hlas Anny Záborskej (bývalá členka KDH, ktorá v blížiacich sa voľbách kandiduje na kandidátke OĽaNO) a je to reklama na OĽaNO. Na takúto antikampaň pár dní pred voľbami musíte mať poriadny žalúdok, respektíve ho nemať," tvrdí šéf KDH.

Hlina je s Námestovom úzko spätý. "Môžem to už asi brať aj ako osobnú pomstu, že ju robia práve v okrese Námestovo. Z Námestova pochádzam, moja mama tam stále žije, na cintorín chodím do Námestova zapaľovať sviečku mojím príbuzným,“ zdôvodnil predseda KDH. Skutočná zmena podľa jeho slov bez KDH nevznikne, preto mu takáto antikampaň nedáva žiadnu logiku a považuje ju len za čistú zákernosť.

„Politika je zápas, ale takýto nechutný zápas, aký je v tomto prípade, je predsa len za hranou. Len na dokrášlenie toho, akú dobu žijeme, uvádzam túto skutočnosť. Pani Záborská v nahrávke patetickým hlasom okrem iného hovorí, že spoločná kandidátka OĽaNO, NOVA, Kresťanská únia (KÚ) a Zmena zdola zabezpečí aj neprijatie registrovaných partnerstiev. Asi by to však chcelo vyjadrenie Jána Budaja, lebo Zmena zdola, ktorej je lídrom, má vo svojom programe pod číslom 35: podporujeme prijatie zákona o registrovaných partnerstvách,“ uzavrel Hlina.

OĽANO: Ide o individuálnu kampaň KÚ

"Hnutie OĽANO nevedie voči KDH žiadnu antikampaň," zdôraznili matovičovci v reakcii. Oznam Anny Záborskej v obecných rozhlasoch podľa nich predstavuje individuálnu volebnú kampaň Kresťanskej únie, ktorá prirodzene oslovuje svojich konzervatívnych voličov.

"Ide o bežnú kampaň, ktorú robia takmer všetky politické strany. Naše hnutie robí kampaň po celom Slovensku, nielen v Námestove, preto nechápeme reakciu pána Hlinu," dodalo OĽANO.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok