Zver, tvrdí Danko o Poliačikovi, ktorý jedol v pléne. Schôdzu otvorí

TA3 TASR
19.2.2020 13:06

Štvrtkové rokovanie NR SR bude otvorené. Po stredajšom rokovaní poslaneckého grémia a prerušení mimoriadnej schôdze parlamentu to deklaroval predseda NR SR Andrej Danko. Tvrdí, že má nástroje na to, aby zariadil pokračovanie mimoriadnej schôdze, nechce ich však teraz konkretizovať. Na ústavný súd sa môže podľa vlastných slov obrátiť až s konkrétnym zákonom.

Zver, tvrdí Danko o Poliačikovi, ktorý jedol v pléne. Schôdzu otvorí
SITA/Branislav Bibel

Aj Matovič vždy opustil sálu

"Počas týchto troch rokov, aj keď nastala situácia, v ktorej poslanci porušili rokovací poriadok, vždy ctili upozornenie a aj ten najväčší rebel Igor Matovič vždy opustil rokovaciu sálu," skonštatoval Danko. Dodal, že NR SR nemá žiadnu stráž ani iný inštitút, ktorý by poslancov vyviedol z rokovacej sály.

86933484-10163173877720720-9079141778015125504-n_ac1100ae-243f-9806.jpg

Podľa vlastných slov ho mrzí, že si koalícia neparlamentných strán PS/Spolu myslí, že kopírovaním Matoviča budú originálni. Na ich výzvu, aby sa obrátil na Ústavný súd SR, reagoval tým, že tak môže urobiť až s konkrétnym schváleným zákonom. V tom, aby sa naň obrátili oni, im podľa vlastných slov zabrániť nemôže.

Len zvery jedia pod rečníckym pultom

Správanie nezaradených poslancov v pléne označil za neskutočnú hanbu. V súvislosti s fotografiami, ktoré nezaradený poslanec Martin Poliačik uverejnil na sociálnej sieti dodal, že "len zvery jedia pod rečníckym pultom. Len takíto ľudia dehonestujú NR SR a potom hovoria, že k nej majú úctu."

Danko v stredu opätovne prerušil rokovanie parlamentu do štvrtka do 9. hodiny. Dôvodom je pokračujúca obštrukcia nezaradených poslancov okolo Miroslava Beblavého. Danko ich viackrát vyzval, aby opustili rokovaciu sálu. Neurobili tak. Poslanci majú na schôdzi prerokovať tri vládne návrhy zákonov v skrátenom režime, ktorými sa má zvýšiť prídavok na dieťa, zaviesť 13. dôchodok a zrušiť zákon o diaľničnej známke. Rovnako sa majú zaoberať aj Istanbulským dohovorom.

Miroslav Beblavý nesúhlasí s tým, že dehonestujú parlament. "Všetko sme ráno upratali, odniesli sme naše veci. To znamená, že my si ctíme dôstojnosť NR SR," uviedol v súvislosti s ich blokádou.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok