Skvelý výkon našich florbalistov. Zdolali Nórov a postúpili na MS

1.2.2020 18:10

Slovenskí florbaloví reprezentanti postúpili na majstrovstvá sveta. V sobotňajšom stretnutí kvalifikácie v Poprade zdolali Nórsko 5:1 a vyhrali D-skupinu. V záverečnom zápase o konečné umiestnenie sa stretnú v nedeľu 2. februára s víťazom C-skupiny Švajčiarskom.

SITA/Radoslav Maťaš

Zverenci trénera Radomíra Mrázka triumfovali v prvom stretnutí nad Maďarskom 14:3 a v druhom nad Talianskom 19:1. Z celého turnaja postúpia na MS tri najlepšie tímy - obaja finalisti, plus víťaz súboja o 3. miesto.

európska kvalifikácia MS - turnaj v Poprade - D-skupina:

Slovensko - Nórsko 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Góly: 5. Gašparík, 7. Pažák (Grlický), 20. Kubovič (Gašparík), 30. Dudovič (Řezanina), 50. Gašparík - 25. Jansson (Olesen).

Rozhodovali: Broman, Matti, vylúčení: 0:0, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1682 divákov.

Zostava SR: Klobučník (Mazák) - Řezanina, Gašparík, Machara, Kozák, Hatala, Bulko, Kelemen, Šefčík - Gál, Kubovič, Dudovič - Pažák, Grlický, Ujhelyi - Virga, Gajdoš, Kvasnica - Čonka-Skyba

Slovenskí florbalisti položili základ víťazstva už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali po góloch Gašparíka, Pažáka a Kuboviča 3:0. Nóri znížili v 25. minúte zásluhou Janssona, ale domáci odpovedali o päť minút neskôr, keď sa presadil Dudovič. V tretej tretine poistil triumf, víťazstvo v D-skupine a zároveň aj postup na šampionát opäť Gašparík.