Bol som trocha zavretý, ľutoval Sagan. Záver mu nevyšiel

Bol som trocha zavretý, ľutoval Sagan. Záver mu nevyšiel
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v druhej etape pretekov Vuelta a San Juan v Argentíne piate miesto. V záverečnom špurte 169 km dlhej etapy so štartom i cieľom v meste Pocito sa z víťazstva tešil Kolumbijčan Fernando Gaviria, jazdec tímu UAE Team Emirates sa vďaka triumfu dostal aj na čelo celkovej klasifikácie.

Na druhé miesto odsunul domáceho Nicolasa Naranja (Agrupacion Virgen De Fatima), na tretej pozícii finišoval Talian Macro Benfatto (Bardiani-CSF-Faizane). Sagan je v priebežnom poradí na 6. mieste.

"Tím odviedol veľmi dobrú prácu od začiatku do cieľa a kontroloval vedúcu skupinu. Bohužiaľ, v cieľovej rovinke som bol trochu ´zavretý´, nedokázal som sa z toho dostať a ísť si za víťazstvom. Pocity sú dobré, ale stále potrebujem nejaký čas na to, aby boli moje nohy v optimálnej kondícii. Som šťastný, že sa môžem pretekať na tomto podujatí, diváci boli fantastickí," povedal Peter Sagan pre web tímu Bora-Hansgrohe.

2. etapa: (Pocito - Pocito, 168,7 km): 1. Fernando Gaviria (Kol.) UAE Emirates 3:30:06 h, 2. Nicolás Javier Naranjo (Arg.) Agrupacion Virgen De Fatima, 3. Marco Benfatto (Tal.) Bardiani-CSF Faizane, 4. Piet Allegaert (Belg.) Cofidis, 5. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe, 6. Travis McCabe (USA) Israel Start-Up Nation - všetci rovnaký čas

Poradie po 2. etape: 1. Fernando Gaviria (Kol.) UAE Emirates 7:15:10 h, 2. Rudy Barbier (Fr.) Israel Start-Up Nation - rovnaký čas, 3. Manuel Belletti (Tal.) Androni Giocattoli-Sidermec +4 s, 4. Nicolás Javier Naranjo (Arg.) Agrupacion Virgen De Fatima +4, 5. Tomas Contte (Arg.) Equipo Continental Municipalidad de Pocito +6, 6. Marco Benfatto (Tal.) Bardiani-CSF Faizane +6, ... 8. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +10


Mohlo by vás zaujímať

TOP videá