Kollár pred rokmi finančne pomohol Zsuzsovej. Písali si

TA3 SITA
23.1.2020 14:13

Akákoľvek komunikácia s obžalovanou Alenou Zsuzsovou skončila okolo roku 2013. Uviedol to šéf Sme rodina Boris Kollár. Zdôraznil, že v tom čase bol súkromnou osobou a nepôsobil v politike. Kollár tým reagoval na výpoveď z prípravného konania Aleny Zsuzsovej, ktorá sa čítala na Špecializovanom trestnom súde.

Kollár pred rokmi finančne pomohol Zsuzsovej. Písali si
SITA/Branislav Bibel

Zsuzsová je obžalovaná v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Obžalovaná vo výpovedi uviedla, že v minulosti cez mobilný telefón komunikovala s opozičným politikom Borisom Kollárom, predsedom parlamentu Andrejom Dankom, exministrom obrany Martinom Glváčom a s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Jurajom Drobom.

Kollár potvrdil, že Zsuzsová mu napísala v roku 2010. „Kontaktovala sa na mňa, komunikácia prebehla v zmysle, že mi chcela sprostredkovane ponúknuť predaj pozemkov a ornej pôdy. K uvedenému obchodu neprišlo, v tom čase si povedala, že to ponúkne Marianovi Kočnerovi," objasnil predseda hnutia Sme rodina.

Doplnil, že obžalovaná sa mu v tom čase zdôverila so svojou zlou finančnou situáciou a s tým, že má nejaký problém s autom. Kollár jej na opravu auta pomohol sumou približne 500 až 700 eur. „Akákoľvek komunikácia skončila okolo roku 2013. Upozorňujem, bol som súkromná osoba, nebol som v politike. Od tohto dátumu som s ňou nebol v absolútne žiadnom kontakte a ako politik už vôbec nie,“ prízvukoval Kollár.

zdielať
zdielať
Komentáre k článku
Zdielajte článok