Greta opäť protestovala. Nevidím žiadne činy, odkázala politikom

Približne 10.000 ľudí sa zúčastnilo na protestnom pochode za ochranu klímy vo švajčiarskom meste Lausanne. Medzi účastníkmi bola aj švédska environmentálna aktivistka Greta Thunbergová.

"Tak sme tu v novom roku a vstúpili sme aj do nového desaťročia a zatiaľ sme si nevšimli žiadne znaky toho, že by prichádzali skutočné činy zamerané na boj proti klimatickej zmene. To sa musí zmeniť," povedala Thunbergová vo svojom príhovore k demonštrantom.

"Svetovým lídrom a tým, čo sú pri moci, by som chcela odkázať, že doteraz ešte nič nevideli. Ešte ste od nás nepočuli všetko, to vám môžem zaručiť. A to je správa, ktorú budeme tlmočiť budúci týždeň na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) v Davose," vyhlásila. Protestujúci niesli transparenty s nápismi ako "Zobuďte sa a vdychujte lesné požiare" či "Je neskoro, ale nie príliš neskoro".

WEF sa uskutoční 21.-24. januára vo švajčiarskom Davose. Organizátori očakávajú účasť približne 3000 osobností. Thunbergová sa na fóre zúčastní už druhý rok po sebe a vystúpi na dvoch panelových diskusiách - jedna z nich sa bude venovať téme vytvárania udržateľnej cesty k spoločnej budúcnosti.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá