Focus: Kotlebovci rastú, PS/Spolu a kiskovci vyrovnali sily

Víťazom parlamentných volieb by sa stal vládny Smer-SD, ktorý by však mal o poznanie nižší výsledok ako naposledy. Vyplýva to z posledného zverejneného prieskumu agentúry Focus, ktorý potvrdil aj nárast preferencií strany Mariana Kotlebu. O tretie miesto zviedli súboj koalícia PS/Spolu a kiskovci.

Z prieskumu vyplýva, že Smer-SD by získal 18,7 percenta hlasov, Kotlebovci-ĽSNS 13,6 percenta, koalícia PS/Spolu 10,5 percenta a strana Za ľudí 10,3 percenta. Nasledovali by OĽANO, ktoré by si pripísalo zisk 7,7 percenta, Sme rodina so 7,1 percentami a KDH so ziskom rovných šesť percent. Do parlamentu by sa dostali aj SaS (5,4 percenta) a SNS (5,1 percenta).

Zdroj: Focus

Koľko kresiel v NR SR by strany získali:

Smer-SD 33, Kotlebovci–ĽSNS 24, koalícia PS/Spolu 19, Za ľudí 18, OĽANO-NOVA-KÚ-Zmena zdola 14, Sme rodina 13, KDH 11, SaS 9, SNS 9.

Strany Most-Híd (4,0 percenta), Maďarská komunitná spolupatričnosť (3.7 percenta), Dobrá voľba (3,3 percenta), Vlasť (2,3 percenta), Máme toho dosť! (0,5 percenta) či Socialisti.sk (0,5 percenta) by sa do parlamentu nedostali.

Agentúra Focus uskutočnila prieskum na objednávku koalície PS/Spolu v dňoch 10.1. až 14.1. formou osobného dopytovania. Výberovú vzorku tvorilo 1010 respondentov. Položili im otázku: "V tohtoročných parlamentných voľbách budú kandidovať nasledujúce politické strany a hnutia. Predstavte si, prosím, že by sa už budúci víkend konali na Slovensku parlamentné voľby. Zúčastnili ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá