Poľadovica zabíjala, muž spadol priamo pred budovou magistrátu

Aktualizované:
Po páde pred budovou magistrátu v Košiciach prišiel o život muž. Mesto tvrdí, že na mieste úrazu vykonalo zimnú údržbu posypom približne tri hodiny pred udalosťou s tragickými následkami. Prípadom sa zaoberá aj polícia. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Fabiana je predčasné robiť unáhlené závery a obviňovať za spôsobenie tragédie vedenie mesta Košice.

„Chodník, na ktorom sa táto nešťastná udalosť stala, spravuje Bytový podnik mesta Košice a jeho zimnú údržbu zabezpečuje jeho externý dodávateľ. Miesto úrazu bolo vo štvrtok 9. januára posypané päťkrát a v piatok 10. januára dvakrát. Pred tragédiou to bolo naposledy o 6.30 h ráno,“ uviedol hovorca. Mesto vo svojom stanovisku ďalej pripomína, že hoci chodníky v Košiciach boli v priebehu toho času opakovane čistené, stávalo sa, že už do hodiny po ich úprave boli opäť zľadovatené.

K pádu muža došlo v piatok medzi 9.00 h a 10.00 h. „Pacienta k nám do nemocnice priviezli v piatok po úraze hlavy, následkom čoho musel podstúpiť operáciu. Jeho stav bol vážny, bol napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a hospitalizovaný na ARE. V pondelok (13. 1.), žiaľ, svojim zraneniam podľahol,“ potvrdila hovorkyňa Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura Košice Ivana Vaněková.

Ako povedala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová, polícia v súvislosti s daným prípadom prijala trestné oznámenie a vo veci koná.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá