SaS ponúka návod na lepšie Slovensko, predstavila 1144 opatrení

TA3 SITA
11.1.2020 14:11

Zavedenie rovnej dane, ratifikácia Istanbulského dohovoru, ktorého cieľom je bojovať proti domácemu násiliu, či zrušenie zákazu predaja počas sviatkov. To sú niektoré z opatrení volebného programu opozičnej strany Sloboda a Solidarita s názvom Návod na lepšie Slovensko, ktoré na programovej konferencii predstavil predseda SaS Richard Sulík.

SaS ponúka návod na lepšie Slovensko, predstavila 1144 opatrení
SITA/Alexandra Čunderlíková

Volebný program SaS obsahuje 1 144 opatrení pre rôzne oblasti. Pozostáva zo siedmich hlavných kapitol, z ktorých každá má päť častí. Strana chce ďalej napríklad zrušiť koncesionárske poplatky, zaviesť voľnočasové poukazy, zabezpečiť odluku cirkvi od štátu, docieliť dekriminalizáciu marihuany, zaviesť Ministerstvo sociálne vylúčených spoločenstiev, povinnú škôlku od troch rokov či sprísniť pravidlá pre zdravotné poisťovne.

Šéf liberálov na tlačovej konferencii potvrdil, že SaS nebude rušiť sociálne opatrenia, ako sú napríklad vlaky zadarmo či obedy zadarmo.

Šéf liberálov na tlačovej konferencii potvrdil, že SaS nebude rušiť sociálne opatrenia, ako sú napríklad vlaky zadarmo či obedy zadarmo. „Upravíme ich tak, aby boli lepšími riešeniami. Pri vlakoch zadarmo zavedieme opatrenie súvisiace s 80-percentnými zľavami, ktoré by sa týkali tak vlakov, ako aj autobusov. Obedy zadarmo nahradíme vyšším daňovým bonusom na dieťa,“ priblížil Sulík.

Vyše 600 z 1 144 opatrení je podľa jeho slov „bez nároku na štátny rozpočet“. Tie chcú uplatňovať primárne. Predseda SaS verí, že sa im väčšinu opatrení podarí presadiť do programového vyhlásenia vlády. V polovici októbra opustilo SaS po nezhodách s jej predsedom Richardom Sulíkom niekoľko významných členov strany, ktorí následne vstúpili do Demokratickej strany. Od SaS odišli napríklad poslanci Národnej rady SR Ľubomír Galko, Jana Kiššová, Jozef Rajtár či Natália Blahová.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok