Mladí hokejisti majú postup istý, zabezpečila ho prehra Kazachov

Mladí hokejisti majú postup istý, zabezpečila ho prehra Kazachov
Zdroj foto: TASR/Radovan Stoklasa
Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov už má istotu postupu do štvrťfinále majstrovstiev sveta juniorov v Česku. Zabezpečila im ju prehra mladíkov z Kazachstanu s rovesníkmi z Fínska 1:7. Kazachom sa síce podarilo v 11. minúte vyrovnať na 1:1, no potom strieľali góly už len úradujúci majstri sveta a ziskom troch bodov sa dostali na čelo tabuľky A-skupiny.

Kazachstan - Fínsko 1:7 (1:2, 0:2, 0:3)
Góly: 11. Bujalskij (Asuchanov, Ďomin) - 7. Puistola (Tanus, Heinola), 15. Tanus (Oden, Puistola), 21. Maccelli (Thomson), 33. Aatu Räty (Aku Räty, Tanus), 48. Puistola (Oden), 54. Kokkonen (Utunen), 58. Nousiainen (Maccelli, Killinen).

Kazachstan má na svojom konte z troch zápasov nula bodov a aj keď sa ešte matematicky môže dotiahnuť na Švajčiarsko aj Slovensko, s oboma súpermi už prehral a tak ho čaká boj o záchranu medzi elitou. Zaujímavosťou je, že v A-skupine už je známe kvarteto štvrťfinalistov, no v B-skupine je situácia poriadne zamotaná. Všetkých päť tímov má na svojom konte po 3 body a rozhodovať o postupujúcich sa bude až do úplného konca.

Slovenská reprezentácia má v nedeľu voľno. V pondelok o 19.00 h na zverencov trénera Róberta Petrovického čaká duel proti Švajčiarom a v utorok o 15.00 h proti Švédom.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá