Naši mladí hokejisti prvý zápas na MS zvládli, zdolali Kazachstan

27.12.2019 17:37

Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vstúpila do 44. majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie v Česku víťazstvom 3:1 nad rovesníkmi z Kazachstanu. Hráči trénera Róberta Petrovického sa však na triumf poriadne nadreli. V úvodnej tretine boli lepší a aktívnejší ako stredoázijský protivník, no Kazachstan si napriek tomu dokázal vytvoriť dve tutovky. V oboch prípadoch slovenských mladíkov zachránil gólman Samuel Hlavaj.

Po bezgólovej prvej tretine Slováci v 25. min konečne prekonali defenzívu súpera. V presilovke sa puk cez Maxima Čajkoviča a Samuela Kňažka dostal až k Oliverovi Okuliarovi, ktorý strelou bez prípravy do poloprázdnej bránky otvoril skóre - 1:0. V týchto chvíľach predvádzali slovenskí hokejisti dovtedy najlepšiu pasáž v stretnutí. Vo chvíľach, keď mohli Kazachov zlomiť druhým gólom, však ponúkli súperovi početnú výhodu a Maxim Musorov v 30. min vyrovnal.

Tabuľka A-skupiny:

1. Švajčiarsko 1 1 0 0 0 5:3 3
2. Slovensko 1 1 0 0 0 3:1 3
3. Švédsko 1 0 1 0 0 3:2 2
4. Fínsko 1 0 0 1 0 2:3 1
5. Kazachstan 2 0 0 0 2 4:8 0

Od tohto momentu sa na slovenské hokejky vkradla neistota a mnoho nepresností. Kazašskí reprezentanti tiež umne prehusťovali stredné pásmo, a tak si Slováci museli častokrát pomáhať individuálnymi prienikmi. Mužstvo spod Tatier však neúnavne išlo za úspešným výsledkom a napokon bolo za snahu odmenené v 58. min, keď Daniel Vladimír Tkáč zblízka rozhodol o víťaznom vstupe Slovákov do šampionátu. Sedem sekúnd pred koncom duelu spečatil ich triumf gólom do prázdnej bránky Róbert Džugan.

Tím SR "20" bude najbližšie v akcii hneď v sobotu, keď o 15.00 h nastúpi proti Fínom.