NHL: Bruins nestačili na Nashville, Černák a Pánik sa stretli na ľade

22.12.2019 09:15

Hokejisti Bostonu Bruins podľahli v NHL na vlastnom ľade Nashvillu Predators 3:4 po predĺžení. V bránke domácich bol Slovák Jaroslav Halák a pripísal si 25 zákrokov. Kapitán "medveďov" Zdeno Chára odohral 19:31 minúty bez bodového zápisu. Boston prehral tretíkrát za sebou.

Montreal Canadiens aj s Tomášom Tatarom prehral v Edmontone 3:4. Slovenský krídelník si pripísal dva mínusové body. Hostia dokázali dvakrát vyrovnať, pričom po 12 minútach duelu prehrávali 0:2. Dva body za gól a asistenciu dosiahli v drese Oilers Leon Draisaitl a Connor McDavid a stali sa šiestymi spoluhráčmi za uplynulých 30 rokov, ktorí pokorili 60-bodovú hranicu za menej ako 40 zápasov.

V súboji Richarda Pánika s Erikom Černákom sa tešil útočník Washingtonu. Capitals doma zdolali Tampu Bay 3:1. Ani jeden zo Slovákov nebodoval. Pánik v domácom drese absolvoval 8:41 minúty a na konte mal plusový bod, obranca "bleskov" Černák počas 15:41 minúty na ľade inkasoval iba mínusový bod.

Washington - Tampa Bay 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Richard Pánik (Washington) odohral 8:41 min, 1 "hit", 1 plusový bod - Erik Černák (Tampa Bay) odohral 15:41 min, 2 strely, 2 "hity", 1 zablokovaná strela, 1 mínusový bod

Edmonton - Montreal 4:3 (2:1, 1:1, 1:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 17:37 min, 1 "hit", 1 zablokovaná strela, 2 mínusové body

Boston - Nashville 3:4 po predĺžení (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)

Zdeno Chára odohral 19:31 min, 1 "hit", 2 zablokované strely, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 62:58 min, 25 zákrokov z 29 striel, úspešnosť 86,2%

Buffalo - Los Angeles 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

New York Islanders - Anaheim 5:6 po sam. nájazdoch (2:2, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Minnesota - Winnipeg 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Toronto - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Ottawa - Philadelphia 4:5 po sam. nájazdoch (0:1, 3:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Carolina - Florida 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Columbus - New Jersey 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Colorado - Chicago 3:5 (1:0, 2:1, 0:4)

Vancouver - Pittsburgh 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

San Jose - St. Louis 2:5 (0:0, 2:2, 0:3)